zielona herbata

Zielona herbata w ciąży. Czy warto ją pić?

W dzisiejszych czasach społeczeństwo bardzo ochoczo wykorzystuje wszelakie suplementy diet. Wszakże, to rozwiązanie wygodne, które pozwala poprawić kondycję i zdrowia organizmu. Niestety, coraz częściej można spotkać się ze środkami, które nie dają dostatecznych rezultatów. Czy do tego grona należy zielona herbata?

Sporą grupą osób, które sięgają po suplementy diet są kobiety w ciąży. W ten sposób pragną uzupełnić niedobory i zagwarantować prawidłowy wzrost dziecka. Czy jest to możliwe z zieloną herbatą?

Zielona herbata – niedoceniany napar

O zielonej herbacie nigdy nie było zbyt „głośno”. To suplement znany, ale mocno niedoceniany. Z całą pewnością nie dlatego, że nie jest skuteczny. Problemem jest raczej brak odpowiedniej promocji. W końcu inne suplementy szeroko reklamują się w telewizji, radio i innych mediach.

Można powiedzieć, że najlepszą reklamą dla zielonej herbaty jest jej skuteczność. To produkt, który owszem – nie pomoże nam schudnąć 10 kilogramów na miesiąc, ale z całą pewnością upłynni proces przemiany materii. W zasadzie, to w przypadku innych suplementów również nie ma co liczyć na zbyt duże zmiany. W końcu, suplementy diet to uzupełnienie, a nie substytuty jadłospisu. Warto mieć to na uwadze kreując oczekiwania.

Właściwości zielonej herbaty – czy to działa?

Jak już wspomnieliśmy, zielona herbata to środek, który wykazuje silne działanie wspomagające pracę metabolizmu. To jednak nie wszystko. Poza tym zielona herbata znana jest z działania pobudzającego, poprawiającego pracę układu krążenia. Wykorzystywać ją można również w procesach leczenia zapalenia spojówek.

Zielona herbata występuje w formie suszu ziołowego i tabletek (ekstrakt z zielonej herbaty w kapsułkach). Oba rozwiązania cechuje podobna skuteczność.

Zielona herbata w ciąży – kluczowe właściwości

Ze względu na fakt, iż zielona herbata to tani, ale i skuteczny „suplement diety” jej stosowanie jest bardzo powszechne. Niezwykle często wykorzystywana jest także przez kobiety w ciąży, które w ten sposób pragną pobudzić metabolizm do wydajniejszej pracy. Wszak kluczową właściwością w kontekście ciąży jest… wspomaganie procesów redukcyjnych.

Oczywiście, w czasie ciąży nie powinniśmy prowadzić procesów redukcyjnych. Co najwyżej możemy dbać o to, aby zwiększanie masy ciała następowało naturalnie i było zminimalizowane. Właśnie w tym celu można wykorzystać zieloną herbatę.

Należy jednak wiedzieć, że stosowanie jakichkolwiek suplementów diet w ciąży powinno być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Ile można schudnąć z zieloną herbatą?

Odchudzanie to proces nie polegający na suplementacji. Zależy w głównej mierze od diety i ćwiczeń. Suplementy to tylko i wyłącznie dodatek potęgujący.

Efektem suplementacji zielonej herbaty może być poprawa tempa odchudzania o kilka-kilkanaście procent. Czy to dużo?

Biorąc pod uwagę niewielką ceną (kilka-kilkanaście złotych) to efekty, które można nazwać dobrymi. Owszem, są środki, które działają lepiej i wydajniej, aczkolwiek za nie trzeba zapłacić o wiele więcej.

Przestrzegamy przed stosowaniem zielonej herbaty w nadmiernych ilościach. Prawidłowe dawkowanie to maksymalnie 2-3 kubki na dobę, choć i to może być zbyt wysoką dawką (zbyt mocno pobudzać organizm). Co więcej, zaleca się przyjmować zieloną herbatę w godzinach porannych, gdyż pijąc ją później mogą wystąpić problemy ze snem (organizm jest zbyt pobudzony by zasnąć).

Zielona herbata – opinie

Najlepszą rekomendacją dla stosowania poszczególnych środków są opinie innych konsumentów. Dlatego też przygotowaliśmy kilka ciekawych recenzji, które zostały nadesłane przez naszych czytelników.

Pan Maciej z Łomży (29 lat)
Zielona herbata to produkt, który zacząłem stosować w celu zwalczenia nałogu picia kawy. Miała to być alternatywa, która jedynie – mówiąc kolokwialnie – „da kopa na resztę dnia”. Środek ten z tej roli wywiązuje się naprawdę nieźle. Co więcej, zauważyłem, że ustały problemy z systemem trawiennym (wzdęcia, zaparcia).

Pani Karolina z Wrocławia (36 lat)
Stosowanie suplementów nie jest moją domeną. Korzystam tylko z naturalnych produktów – między innymi zielonej herbaty (zamiennie z czystkiem) i muszę powiedzieć, że jestem naprawdę zadowolona. Oczywiście, nie można się spodziewać nie wiadomo czego, ale różnica jest jak najbardziej zauważalna. POLECAM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *