problemy intymne

Jak wyeliminować przedwczesny wytrysk? Najlepsze preparaty

Przedwczesny wytrysk to problem około 30% mężczyzn, którzy przekroczyli barierę 45 lat. To przypadłość, której przyczyny mogą mieć zarówno charakter psychiczny, jak i fizyczny. Wszakże, liczba zmian zachodzących w organizmie dojrzałego mężczyzny jest ogromna.

Andropauza, czyli męska menopauza

Odpowiednikiem kobiecej menopauzy wśród mężczyzn jest andropauza. Z tą jednak różnicą, że przebieg tego zjawiska jest nieco łagodniejszy. Mężczyźni nadal mają zdolności reprodukcyjne. Szacuje się, że poziom stężenia testosteronu we krwi wraz z wiekiem maleje średnio o 1%. Niewiele, prawda?

Andropauza niesie za sobą szereg innych zmian, a mianowicie:

 • Problemy z przerostem gruczołu prostaty (częstomocz, nietrzymanie moczu)
 • Problemy z osiągnięciem erekcji
 • Problemy z potencją (brak ochoty na seks)
 • Przedwczesna ejakulacja

Nie oznacza to jednak, że wszyscy mężczyźni mają takie same objawy. Wszak, zjawisko te w wielu przypadkach (około 50%) zachodzi praktycznie bezobjawowo.

Brak objawów zasługą…

…zdrowego trybu życia. Udowodniono bowiem, że prowadzenie pro-zdrowotnego stylu życia korzystnie wpływa na ewentualne zmiany zachodzące w organizmie, zarówno przy menopauzie u kobiet, jak i andropauzie u mężczyzn.

Prowadzenie zdrowego stylu życia polega przede wszystkim na:

 • Odpowiednim odżywianiu – pełnowartościowa, zdrowa i zbilansowana dieta.
 • Regularnym podejmowaniu aktywności fizycznej – codzienny trening jest jak najbardziej wskazany.
 • Niewykorzystywaniu używek – dotyczy zarówno alkoholu, jak i papierosów.

Ze względu na fakt, iż problemy z przedwczesnym wytryskiem mogą być również wynikiem kłopotów o charakterze psychicznym, warto zadbać o redukcję czynników stresogennych. Można to zrobić poprzez relaks w każdej formie.

Jak leczyć przedwczesny wytrysk?

Kiedy na profilaktykę jest już za późno, należy podjąć trudy leczenia. Wyróżniamy kilka form leczenia przedwczesnego wytrysku, między innymi:

 • Leczenie farmakologiczne
 • Psychoterapia
 • Suplementację naturalnych środków
 • Zmianę stylu życia na zdrowszy

Tabletki na przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk można leczyć na różne sposoby. Najskuteczniejszym, najczęściej wybieranym rozwiązaniem są tabletki. Poniżej prezentujemy ranking tabletek na przedwczesny wytrysk.

ERON PLUS

Eron Plus to produkt, który jest liderem w swojej kategorii. Zestaw tabletek zawiera:

 • kapsułki do codziennego stosowania
 • kapsułki do zażywania na dwie godziny przed stosunkiem

Eron Plus nie tylko działa doraźnie, ale także pomaga pozbyć się problemu na zawsze.

Cena: 44,00

CLIMAX CONTROL

Climax Control to tabletki, które pozwalają przedłużyć stosunek o 30 minut. Gwarantują: pełny wzwód oraz pełną kontrolę nad wytryskiem.

Climax Control działa bardzo szybko. Efekty pojawiają się po czterech dniach od spożycia pierwszej dawki suplementu.

Cena: €49,00

VIALAFIL-CR

Doskonały produkt na zaburzenia erekcji. Działaniem dodatkowym jest opóźnianie wytrysku nawet o kilkanaście minut. Aktywne składniki działają natychmiastowo.

Vialafil-CR występuje w formie żelu, który należy aplikować bezpośrednio na penisa dziesięć minut przed zbliżeniem seksualnym.

Cena: 26,95

Podsumowanie

Przedwczesny wytrysk to dysfunkcja seksualna, która polega na ejakulacji po minimalnej stymulacji penisa. Ejakulacja następuje wcześniej niż chce mężczyzna. Przedwczesny wytrysk to choroba, która dotyczy około 30% aktywnych seksualnie mężczyzn.

Najczęściej występujące przyczyny przedwczesnej ejakulacji to: negatywne nastawienie do kobiet, negatywne doświadczenia seksualne, lęk zadaniowy, rzadkie uprawianie seksu, łatwość podniecania się, nadwrażliwość penisa, zaburzenia neurologiczne, infekcje dróg moczowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *