jak pozbyć się chrapania

Jak szybko pozbyć się chrapania? Czy chrapanie jest groźne?

Według najnowszych badań, niemal 40% Polaków boryka się z chrapaniem. Z tego grona, aż ¾ stanowią mężczyźni. To właśnie część męska częściej narzeka na te zjawisko. Częściowo uwarunkowane jest to przez niezdrowy tryb życia, częściowo przez budowę dróg oddechowych.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, iż chrapanie to problem, który niesie za sobą niebezpieczeństwo w postaci nawet zawału serca. W związku z powyższym – nigdy nie powinno się lekceważyć tego zjawiska.

Chrapanie to nie tylko zjawisko akustyczne!

Chrapanie przez zdecydowaną większość, definiowane jest jako „pomrukiwanie” w czasie snu. Mało kto wie z czego wynika i jakie może nieść za sobą konsekwencje.

Chrapanie stanowi przypadłość, która wywoływana jest przez powstające niedrożności w układzie oddechowym danej jednostki. Zbyt duża ilość dwutlenku węgla w organizmie sprawia, że do mózgu wysyłany jest sygnał alarmujący. Reakcją zwrotną jest pobudzenie dodatkowych mięśni znajdujących się w drogach oddechowych, co skutkuje powstawaniem tego defektu.

Nieleczenie chrapania może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje zdrowotne. Ta przypadłość przyczynia się w głównej mierze do bezdechu sennego, a konkretniej – kilkusekundowych przerw w oddychaniu. Bezdech senny występować może nawet do kilku tysięcy razy w ciągu jednej nocy. To bardzo poważne zagrożenie, którego skutkiem może być nawet zawał serca.

W najlepszym wypadku, notoryczne chrapanie skutkować będzie jedynie bólami głowy, problemami z erekcją oraz zaburzeniami koncentracji. Oczywiście, powyższe nie dotyczy epizodycznego chrapania, wywołanego np. silnym zmęczeniem organizmu czy niedawnym spożyciem alkoholu.

Chrapanie – jak leczyć?

Chrapanie to przypadłość, którą z powodzeniem można poddawać leczeniu. Jej eliminacja jest jak najbardziej możliwa. Wystarczy, że zlokalizujemy przyczynę.

Niekiedy wystarczająca okazuje się zmiana trybu życia na zdrowszy, a konkretniej:

  • Eliminacja używek (rzucenie palenia i zaprzestanie picia alkoholu)
  • Poprawa nawyków żywieniowych
  • Wzmożona aktywność fizyczna

Spory wpływ na występowanie chrapania ma również komfort naszego snu. Warto zatem zadbać o to, by łóżko zostało odpowiednio przygotowane.

Ponadto, w leczeniu zastosowanie znajdują tabletki na chrapanie, spraye na chrapanie oraz specjalistyczne aparaty zwiększające ciśnienie w drogach oddechowych. W chwili obecnej, numerem 1 wśród produktów dostępnych bez recepty zdaje się być suplement diety Snoran Plus. To formuła oparta o naturalne składniki, tj.:

  • ekstrakt z liści mięty pieprzowej (Mentha piperita L.)
  • ekstrakt z liści melisy lekarskiej (Melissa officinalis L.)
  • ekstrakt z liści eukaliptusa gałkowego (Eucalyptus globulus Labill.)
  • ekstrakt z korzenia gorzknika kanadyjskiego (Hydrastis canadensis L.)
  • kwas L-askorbinowy (witamina C);
  • ekstrakt z korzenia prawoślazu lekarskiego (Althaea officinalis L.)
  • sproszkowane ziele tymianku (Thymus vulgaris L.)

Najlepszym dowodem na skuteczność tego produktu są liczne pozytywne opinie, które bez trudu można zweryfikować korzystając z for internetowych. Co więcej, Snoran Plus zdaje się być w pełni bezpieczny. Należy jednak pamiętać, że to rozwiązanie niekoniecznie będzie skuteczne w przypadku wad anatomicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *