jak schudnąć

Jak schudnąć 10 kilogramów w ciągu miesiąca? Czy to w ogóle możliwe?

Skala nadwagi i otyłości przekracza wszelkie granice. Statystycy podają, że w chwili obecnej blisko 1,7 miliarda ludzi na całym świecie zmaga się z nadwagą. Jak temu zaradzić? Co zrobić, aby szybko schudnąć? Czy można schudnąć nawet 10 kilogramów w ciągu miesiąca?

Przerażające statystyki: ponad połowa Polaków ma nadmiar tkanki tłuszczowej w organizmie!

To musi niepokoić! Według najnowszych raportów, liczba Polaków, którzy zmagają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej stale rośnie. Dzisiaj, ponad połowa polskiego społeczeństwa ma nadwagę.

Mamy do czynienia z prawdziwą epidemią, której zahamowanie będzie więcej, niż trudne. Nie pomagają kampanie społeczne i interwencje na szczeblu rządowym (ustawowym). Cały czas mamy do czynienia z trendem wzrostowym. Co więcej – prognozy nie są dobre. Naukowcy są zgodni – nadwaga będzie dosięgać jeszcze większej ilości osób, niż obecnie.

Jak schudnąć? Poradnik odchudzania: 10 kilogramów w miesiąc!

Pytanie „jak schudnąć?” pojawia się coraz częściej. Dietetycy, lekarze i specjaliści – mają coraz więcej pracy związanej z leczeniem nadwagi i otyłości. Sporo możemy dowiedzieć się również z mediów. Szczególnie w Internecie dostępnych jest wiele poradników.

Wychodząc naprzeciwko pytaniom pojawiającym się w sieci, pragniemy odpowiedzieć na pytanie:

  • Jak schudnąć 10 kilogramów w miesiąc?

Na wstępie pragniemy zauważyć, że za „zdrową” redukcję uważa się utratę do 1 kilogramów tygodniowo. A zatem już na samym początku musimy mieć świadomość, że nawet jeśli schudniemy 10 kilogramów, to niekoniecznie będzie to zdrowe dla naszego organizmu.

Jeśli jednak – mimo wszystko chcesz stracić 10 kilogramów w miesiąc, podpowiadamy jak to zrobić!

Po pierwsze: restrykcyjna, ale rozsądna dieta odchudzająca

Diety odchudzające mogą mieć różny charakter. Dostępnych jest wiele różnych jadłospisów, od radykalnych diet głodówkowych, poprzez monoskładnikowe jadłospisy, a skończywszy na zbilansowanych dietach.

W naszej ocenie, zdecydowanie najkorzystniej stawiać na diety zbilansowane. W przypadku chęci utraty aż 10 kilogramów sugerujemy obniżenie kaloryki o około 20-25% względem całkowitej przemiany materii.

Po drugie: zwiększona podaż wody do nawet 4 litrów dziennie!

Woda to najlepszy suplement, po który możemy sięgnąć. Nic tak nie wspomaga metabolizmu jak woda, dlatego też – należy jej pić w dużych ilościach, przy każdym posiłku. Sugeruje się spożywanie do nawet 4 litrów wody dziennie.

Po trzecie: trenuj aeroby!

Aeroby, tj. ćwiczenia tlenowe to forma treningowa, która przynosi zdecydowanie najlepsze rezultaty. Trening biegowy, kolarski i pływanie – to najefektywniejsze ćwiczenia na odchudzanie, pozwalające spalać nawet do 800 kcal podczas 1-godzinnej sesji treningowej.

Po czwarte: korzystaj ze zdobyczy nauki, sięgnij po suplementy diety!

Stosowanie suplementów diety na odchudzanie to nie fanaberia! Medycyna znacząco się rozwinęła, a co za tym idzie – dostarcza nam szereg innowacyjnych rozwiązań, które możemy zastosować także w procesach redukcyjnych.

Dostępne suplementy diety są coraz skuteczniejsze, o czym możemy się przekonać zagłębiając się w opinie na ich temat.

Po piąte: całkowicie zrezygnuj z podjadania!

Odchudzanie wymaga od nas żelaznej dyscypliny. Kiedy chcemy schudnąć aż 10 kilogramów w ciągu zaledwie kilku tygodni, musimy mieć świadomość, że nie ma możliwości jakichkolwiek ulg w postaci podjadania. Dyscyplina, dyscyplina i jeszcze raz dyscyplina.

Podsumowanie, czyli czy można schudnąć 10 kilogramów w miesiąc?

Redukcja 10 kilogramów w ciągu miesiąca jest jak najbardziej możliwa. Z całą pewnością jest to wynik, który jest w zasięgu niemal każdego, z tymże trzeba pamiętać, iż nie jest to korzystne dla zdrowia.

Co więcej, tak szybka utrata nadprogramowych kilogramów może skutkować efektem jo-jo, tj. szybkim powrotem do pierwotnej wagi – częstokroć z niemałą nawiązką. Dlatego też, przed stawianiem sobie takich dużych celów, warto się zastanowić czy aby na pewno jest to dobry pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *