tradzik

Jak pozbyć się pryszczy? Dieta na trądzik, porady, wskazówki

Pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie, a ich szybkie usunięcie jest bardzo trudne. O czym mowa? Oczywiście, o niepożądanych pryszczach. Trądzik prędzej czy później dotykają każdego. Ci, którzy zostali oszczędzeni – mogą nazywać się prawdziwymi szczęściarzami. Wszak, jest to niezwykle nieestetyczny defekt skórny.

Pryszcze – występowanie

O ile nie mówimy o trądziku młodzieńczym/menopauzalnym to zazwyczaj nie wynika on ze zmian o charakterze hormonalnym. Za najczęstsze przyczyny występowania uznaje się – brak dostatecznej higieny, nieodpowiednia dieta, zły dobór kosmetyków. Ponadto, pryszcze mogą być efektem kuracji konkretnymi lekami.

Pryszcze – jak się ich pozbyć?

Do Twojej randki pozostało niewiele czasu, a Ty zastanawiasz się jak szybko pozbyć się wyprysku z czoła? Niestety, jego całkowite usunięcie w ciągu kilku godzin jest raczej niemożliwe. Można jednak znacznie ograniczyć jego objętość i widoczność. Jak tego dokonać? Poznaj podstawowe – domowe sposoby na pryszcze.

Miód

Miód ma bardzo szerokie zastosowanie w leczeniu zmian skórnych, gdyż stanowi świetne źródło wartości odżywczych. Ponadto, wykazuje działanie antybakteryjne, co w przypadku występowania pryszczy jest niezwykle istotne.

Miód należy nanieść na pryszcza i okolice oraz pozostawić na kilkadziesiąt minut. Następnie należy zmyć słodką substancję. Zabieg można powtarzać 2-3 razy dziennie.

Maseczka z drożdży

Jeśli masz odrobinę więcej czasu niż kilka godzin, warto skorzystać z maseczki z drożdzy, której skuteczność potwierdzają liczne opinie w Internecie.

Drożdże należy wymieszać z odrobiną ciepłego mleka oraz dodać kilka kropel olejku lnianego. Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na całą twarz i pozostawiamy na okres 20 minut. Maseczkę można realizować każdego dnia.

Lód

Twój pryszcz osiąga spore rozmiary, a skóra wokół niego jest mocno napięta? Tutaj świetnie sprawdzi się kostka lodu, która najzwyczajniej w świecie zmniejszy powstały obrzęk. Czynność można powtarzać nawet kilkanaście razy dziennie. Umożliwi to zamknięcie porów i późniejszą likwidację tłuszczu i zanieczyszczeń.

Zmiana nawyków żywieniowych, czyli dieta na trądzik

Coraz więcej osób jest świadomych tego jakie konsekwencje niesie za sobą niezdrowe, niepełnowartościowe i niezbilansowane odżywianie. Poza otyłością i nadwagą, pojawia się bowiem problem zanieczyszczenia i zakwaszenia organizmu, które doprowadza między innymi do występowania trądziku.

Optymalne pH, czyli kilka słów o równowadze zasadowo-kwasowej
Optymalne pH to te, które zawiera się w przedziale od 7,35 do 7,45. Świadczy ono o zachowaniu równowagi zasadowo-kwasowej w organizmie. Dzięki temu, nie ma żadnego dyskomfortu w układzie trawiennym.

Niestety, ze względu na pogarszający się poziom jakości życia (pod względem dbania o własny organizm), coraz więcej osób boryka się z tzw. zakwaszeniem organizmu. To zjawisko, które jest efektem spożywania produktów zakwaszających. Do najpopularniejszych tego typu zaliczamy: czerwone mięso, gazowane słodkie napoje, słodycze oraz produkty mączne.

Jak odkwasić organizm – co jeść?
Odkwaszanie organizmu to proces, który polega na spożywaniu produktów i substancji, które pozwalają uzyskać równowagę kwasowo-zasadową. Doskonale w roli „odkwaszacza” sprawdzają się:

  • Sok z cytryny
  • Sok z limonki
  • Soda oczyszczona
  • Ocet jabłkowy

To substancje, które warto wykorzystywać w formie przepisów na odkwaszenie organizmu. Poniżej przedstawiamy trzy najczęściej wykorzystywane formy terapii.

  1. Sok z jednej cytryny + 200 ml wody + ¼ łyżki sody oczyszczonej
  2. Sok z jednej cytryny + sok z jednej limonki + 200 ml wody
  3. Ocet jabłkowy (dwie łyżki) + 100 ml wody + ¼ łyżki sody oczyszczonej

Inne formy odkwaszania organizmu
Organizm można odkwasić także poprzez wykorzystanie gotowych produktów, które oparte są między innymi na chlorelli oraz spirulinie. Przykładem takowego środka jest Spirulin Plus – jedno z topowych rozwiązań pozwalających utrzymać równowagę kwasowo-zasadową w organizmie.

Zarówno suplementy diet, jak i domowe receptury są skuteczne. Jedyną różnicą jest oczywiście wygoda stosowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *