Eliminacja cellulitu

Eliminacja cellulitu z ud i pośladków. Jak pozbyć się pomarańczowej skórki?

Skórka pomarańczowa to utrapienie głównie kobiet. U mężczyzn dolegliwość ta pojawia się sporadycznie, na skutek zaburzeń gospodarki hormonalnej. Z kolei czynników kształtujących cellulit u kobiet może być znacznie więcej.

Przyczyny występowania cellulitu na udach i pośladkach

Kobiety, które cierpią na zaburzenia hormonalne lub są w trakcie leczenia hormonalnego bardzo często narzekają na powstawanie rozmaitych defektów skórnych, w tym także cellulitu.

Cellulit pojawia się również na skutek nieodpowiedniego trybu życia, tudzież: złych nawyków żywieniowych oraz braku aktywności fizycznej. Notabene – cellulit znacznie częściej dotyka kobiety z nadwagą.

Do innych przyczyn występowania cellulitu na udach i pośladkach zaliczamy: uszkodzenia mechaniczne (zdeformowana tkanka tłuszczowa), kurację niektórymi lekarstwami oraz noszenie obcisłych ubrań (ograniczają krążenie krwi).

pomarańczowaj skórka

Czy można zapobiec występowaniu cellulitu?

Profilaktyka przeciwcellulitowi może okazać sie skuteczną bronią, pod warunkiem, że doskonale znamy swój organizm i potrafimy zdiagnozować przyczynę występowania pomarańczowej skórki. W przeciwnym wypadku – trudno zapobiec, wszak – ilość potencjalnych czynników kształtujących ten defekt jest naprawdę bardzo duża.

Zapobieganie przeciw występowaniu cellulitu obejmuje:

  • zdrowe, pełnowartościowe i zbilansowane odżywianie
  • rezygnację z używek: alkoholu, papierosów
  • codzienną aktywność fizyczną
  • stosowanie kosmetyków odżywiających skórę
  • realizację peelingów na skórze szczególnie narażonej na występowanie cellulitu

Cellulit

Cellulit na udach i pośladkach – jak się pozbyć?

Cellulit nie jest groźną dolegliwością, nie zagraża zdrowiu. Nie mniej jednak, zdarzają się przypadki, że zdeformowana tkanka tłuszczowa jest na tyle dużym defektem, że doprowadza do uciążliwego bólu.

Leczenie cellulitu można przeprowadzić w domowych warunkach, wykorzystując metody przekazywane z pokolenia na pokolenie, takie jak:

  • Peelingi – m.in: peeling kawowy, peeling cukrowy lub peeling oliwkowy. Należy realizować je nawet do kilku razy na dobę. Ich celem jest wygładzenie i złuszczenie naskórka.
  • Maseczki/Kremy – maska miodowa, drożdżowa lub śmietanowa ma na celu odżywić skórę, wygładzić i odpowiednio nawilżyć.
  • Naprzemienny prysznic – ciepła i zimna woda stosowana naprzemiennie potrafi poprawić ukrwienie i tym samym szybciej przetransportować zalegającą, zdeformowaną tkankę tłuszczową.

Ponadto, cellulit można usuwać przy wykorzystaniu kremów i maści dostępnych w aptekach oraz poprzez realizację zabiegów medycyny estetycznej. Zdecydowanie najskuteczniejsze w walce z cellulitem okazuje się: mezoterapia, mikrodermbrazja oraz peeling chemiczny. Cena takich zabiegów jest różna. Zwykle, aby osiągnąć pełen efekt należy przeprowadzić kilka sesji.

Co istotne, trudno mówić, aby jakakolwiek z wyżej przedstawionych metod gwarantowała skuteczność. Niestety, póki co – nie ma uniwersalnego sposobu. Leczenie i jego skuteczność zależy od stadium choroby oraz czynników kształtujących defekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *