detox

Dlaczego nie można lekceważyć zakwaszenia organizmu?

Zakwaszenie organizmu to jeden z powszechniejszych defektów wywoływanych przez niezdrowe nawyki żywieniowe. Odczyn pH w organizmie potrafi być bardzo szybko zaburzony. Zbyt kwaśne środowisko to liczne defekty, a mianowicie:

  • Bóle brzucha
  • Złe samopoczucie
  • Biegunki
  • Uczucie kwasowości w ustach
  • Nieświeży oddech

Przewlekłe zakwaszenie organizmu może skutkować zaburzeniami w pracy całego układu żołądkowo-jelitowego.

Nie lekceważ zakwaszenia!

W dzisiejszych czasach wiele osób najzwyczajniej w świecie całkowicie lekceważy zakwaszenie organizmu. To rzecz jasna, skutkuje jeszcze silniejszymi objawami, które mogą mieć naprawdę poważne konsekwencje dla naszego zdrowia.

Według różnych źródeł, zakwaszenie może sprzyjać rozwojowi chorób nowotworowych oraz zmniejszać efektywność pracy narządów wewnętrznych. Z tego też względu, nigdy nie należy lekceważyć zakwaszenia organizmu.

W jaki sposób odkwasić organizm?

Odkwaszanie organizmu to proces, który można zrealizować korzystając z wielu różnych metod. Zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem zdaje się być dieta odkwaszająca, zwana również dietą zasadową. To jadłospis, w którego składzie znajduje się miejsce tylko i wyłącznie dla produktów o zasadowym odczynie pH.

Dieta zasadowa to sposób odżywiania się, który z reguły praktykuje się około 5-7 tygodni, chyba, że lekarz zaleci inaczej. Warto przy tym również zaznaczyć, że przeciwwskazaniem do stosowania wyżej wymienionego jadłospisu są jakiekolwiek problemy ze zdrowiem.

Alternatywnym sposobem odkwaszania organizmu są tzw. diety kilkudniowe. Z reguły są to jadłospisy o charakterze głodówkowym (bardzo mocne ograniczenie kaloryczne), które mają na celu oczyścić organizm z toksyn i przywrócić prawidłowe pH.

Innym sposobem na przywrócenie prawidłowego pH jest stosowanie domowych rozwiązań, tj. sody oczyszczonej, octu jabłkowego i podobnych. Nie są to najwygodniejsze rozwiązania, aczkolwiek wg wielu są naprawdę bardzo skuteczne.

Natomiast, najwygodniejszą metodą na zakwaszenie jest stosowanie suplementów diet. Sprawdź naszą propozycję:

SPIRULIN PLUS

Obok różnego rodzaju domowych receptur takich jak soda oczyszczona i ocet jabłkowy stosujemy różnego rodzaju diety zasadowe. To wszystko jest skuteczne, ale z całą pewnością mało wygodne. Na szczęście, medycyna oferuje zdecydowanie bardziej komfortowe rozwiązania, takie jak chociażby Spirulin Plus.

Spirulin Plus to suplement diety oparty na silnych, ale w pełni bezpiecznych dla organizmu składnikach. Jest zestawieniem chlorelli, spiruliny, lucerny siewnej, mniszka lekarskiego i wielu innych ekstraktów z roślin. Działa bardzo szybko i wydajnie. Według konsumentów, już jednomiesięczna terapia pozwala osiągnąć równowagę kwasowo-zasadową w organizmie.

W pozytywny sposób o Spirulin Plus wypowiadają się również lekarze, eksperci do spraw żywienia oraz dietetycy. Nie mogłoby być inaczej. Wszak, od wielu lat spirulina i chlorella uznawane są za najefektywniejszą broń na zakwaszony organizm. Spirulin Plus łączy oba te składniki, co niewątpliwie ma wpływ na jego bardzo wysoką efektywność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *