depilacja

Depilacja bikini – którą metodę wybrać?

Gładka, delikatna i pozbawiona włosów skóra to domena atrakcyjnej kobiety. Panie decydują się na depilację niemalże każdego miejsca na swoim ciele. Włosy usuwane są także z okolic intymnych.

Obecnie, przemysł kosmetologiczny oferuje co najmniej kilka rozwiązań pozwalających depilować włosy z tak wrażliwych miejsc. W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić najczęściej wykorzystywane metody depilacji okolic bikini.

Depilacja laserowa

Zdecydowanie najbardziej trwałym rozwiązaniem jest stosowanie depilacji laserowej. Technologia laserowa pozwala doprowadzić mieszek włosowy do rozpadu oraz otaczające go komórki. Dzięki temu, pozbywamy się nie tylko włosów, ale także zapobiegami odrostowi. Zwykle pierwsze włosy pojawiają się dopiero po kilku latach.

Największa zaleta Największa wada
Trwałość Cena

Depilacja woskowa

Depilacja woskowa to zabieg znany również jako depilacja brazylijska (brazilian waxing). To rozwiązanie, które polega na nałożeniu rozgrzanego wosku na skórę poddawaną depilacji. Po wystygnięciu przygotowanego preparatu, kosmetolog szybkim, energicznym ruchem odrywa zaschniętą powłokę wraz z włosami. Depilacja woskowa może okazać się bolesnym rozwiązaniem. Nie mniej jednak trwałość tej metody to minimum kilka tygodni.

Największa zaleta Największa wada
Relatywnie niska cena Bolesność zabiegu

Golenie włosów

Korzystanie z golarki, maszynki czy depilatora to jedno z najpowszechniejszych rozwiązań. Duże zainteresowanie jest wynikiem przede wszystkim dosyć niskiej ceny. Niestety trwałość tego zabiegu pozostawia wiele do życzenia. Usuwanie włosów przy użyciu ostrza powoduje bowiem jeszcze szybsze odrastanie włosa. Zwykle zabieg trzeba powtarzać co kilka dni.

Największa zaleta Największa wada
Cena Trwałość

Którą metodę wybrać?

Kolejność przedstawianych metod nie jest przypadkowa. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, następnie depilacja laserowa, a na samym końcu używanie golarek i depilatorów mechanicznych. Głównym kryterium tego rankingu jest oczywiście trwałość efektów.

W związku z tym, postanowiliśmy szerzej scharakteryzować ten zabieg usuwania owłosienia.

Depilacja laserowa – numer 1 przy usuwaniu włosów (nie tylko!) z okolic bikini
Depilacja laserowa to zabieg trwały. Efekty utrzymują się nawet do kilku lat. To niesamowicie wygodne rozwiązanie może być stosowane na dosłownie każdym miejscu naszego ciała.

Depilacja laserem – jak działa?

Melanina znajdująca się w łodydze włosa pochłania ciepło płynące z wiązki światła laserowego. To pośrednio wpływa na zniszczenie mieszka włosowego oraz zatrzymanie procesu wzrostu nowych włosów. Efekt utrzymuje się przez nawet kilka lat.

Ze względu na fakt, iż niezbędna jest wysoka zawartość melaniny (naturalny barwnik włosa), depilacji laserowej poddaje się tylko włosy ciemne. W przypadku włosów jasnych, tudzież blond, rudych, bądź siwych depilacja laserowa okazuje się być zabiegiem niedostatecznie skutecznym.

Depilacja laserowa – ile kosztuje?

Depilacja laserowa to zabieg, który z całą pewnością nie należy do najtańszych. Cena w zależności od gabinetu kosmetycznego (za jeden zabieg) może wynosić od 100 do nawet 600złotych. Wszystko zależy od danego gabinetu oraz sprzętu, którym wykonuje się zabieg.

Depilacja laserowa – czy jest bolesna?

Depilacji laserowej może towarzyszyć świąd, uczucie drapania i kłucia. Skóra wrażliwa po zabiegu jest zaczerwieniona, może pojawić się obrzęk.

Generalnie, im nowszy sprzęt – tym skutki uboczne znacznie mniejsze. Dlatego też, przed wyborem konkretnego gabinetu medycyny estetycznej warto zapytać o aparat, którym wykonywany będzie zabieg.

Czy każdy może skorzystać z depilacji laserowej?

Przed zabiegiem lekarz dermatolog przeprowadza szczegółowy wywiad dotyczący organizmu pacjentki.

Ponadto, przeprowadzana jest próba laserowa, która umożliwia ocenę czy skóra może zostać poddana zabiegowi. Zazwyczaj konsultacje i sama próba jest realizowana bezpłatnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *