płaski brzuch

Czym przyśpieszyć metabolizm? Najlepsze sposoby i produkty na szybszy metabolizm.

Według różnych szacunków, od 40 do 60% społeczności boryka się z nadwagą. Ten problem określany jest nawet mianem choroby XXI wieku. Wszakże, to właśnie na przestrzeni ostatnich kilku dekad liczba osób z nadmiarem kilogramów uległa znacznemu powiększeniu.

Czym przyśpieszyć metabolizm?

Jednym ze sposobów na odchudzenie organizmu jest poprawa tempa przemiany materii. Dzięki temu, nie tylko pozbędziemy się zalegającego tłuszczu w organizmie, ale także zapobiegniemy nadwadze w przyszłości. Poniżej prezentujemy pięć kluczowych zasad, które pozwolą podkręcić Twój metabolizm do maksimum.

 • Suplementy diety

  Rola suplementacji w procesach odchudzania jest bardzo duża. Preparaty wspomagające redukcję kilogramów wykazują różne właściwości, jedną z nich jest – poprawa tempa przemiany materii. Takie działanie to domena środków opartych na błonniku, tudzież: Acai Berry oraz African Mango.

  Dość ciekawą alternatywą dla suplementów diety są również naturalne spalacze tłuszczu (pełna lista tutaj).

 • Duża liczba posiłków w diecie

  Jeśli do tej pory jadłeś 2-3 posiłki w ciągu dnia, to nie dziwne, że Twój metabolizm znacznie zwolnił. Organizm zdecydowanie lepiej reaguje na kilka mniejszych porcji, aniżeli dwa-trzy główne posiłki w ciągu dnia. Dzięki temu może trawić wszystko na bieżąco, nie odkładając nic na później.

 • Regularna detoksacja

  Zanieczyszczenia (toksyny) znajdują sie dosłownie wszędzie: w wodzie, powietrzu i pożywieniu. Nie sposób ich uniknąć. Każdego dnia do naszego organizmu dostaje się wiele różnych szkodliwych związków, które doprowadzają do mniej wydajnej pracy układu pokarmowego. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, należy regularnie oczyszczać organizm z toksyn.

 • Aktywność fizyczna

  Regularne uprawianie sportu poprawia ukrwienie oraz pracę wielu narządów wewnętrznych. Wpływ ma również na cały system trawienny – usprawnia go, co przyczynia się do podkręcenia tempa przemiany materii.

 • Sen

  Chcesz by Twój system trawienny pracował wydajnie? Pozwól mu się regenerować. Liczba godzin snu w ciągu nocy powinna być nie mniejsza niż 6 i nie większa niż 8. Warto także pamiętać o tym, by nie jeść nic bezpośrednio przed snem.

Jak przyśpieszyć metabolizm? Wypróbuj ZIELONY JĘCZMIEŃ

Ostatnimi czasy, bardzo popularnym suplementem diety na odchudzanie staje się zielony jęczmień. Zmikronizowany młody, niedojrzały jęczmień jest hitem nie tylko w Polsce. Spore grono zwolenników posiada w zachodniej Europie i Stanach Zjednoczonych. Co stoi za sukcesem tego preparatu?

Unikalne wartości odżywcze
Zielony jęczmień to przede wszystkim bogactwo mineralno-witaminowe. Produkt ten z powodzeniem mógłby być wykorzystywany nie tylko jak środek na odchudzanie, ale także wzmocnienie odporności i zwiększenie sił witalnych. Zawiera bardzo dużą ilość beta-karotenu oraz witaminy C.

Ponadto, zielony jęczmień jest doskonałym źródłem błonnika, substancji, która nie jest trawiona przez enzymy trawienne. Właściwości błonnika są powszechnie znane. Związek ten:

 • Ogranicza wchłanianie trójglicerydów
 • Przyśpiesza perystaltykę jelit
 • Ogranicza wchłanianie cholesterolu
 • Reguluje rytm wypróżniania
 • Usuwa toksyny z organizmu
 • Ogranicza apetyt
 • Usprawnia procesy metaboliczne

Można zatem śmiało powiedzieć, że zielony jęczmień działa kompleksowo. Trudno wskazać inny suplement diety o tak szerokim spektrum działania.

Efektywność zielonego jęczmienia, czyli jakich rezultatów można oczekiwać?
Efekty stosowania zielonego jęczmienia mogą być bardzo różne. Zależą między innymi od:

 • Stosowanej diety
 • Realizowanego planu treningowego
 • Indywidualnych uwarunkowań
 • Wielkości nadwagi

Nie mniej jednak, konsumenci mogą liczyć na redukcje wynoszącą nawet do 5-7 kilogramów miesięcznie. Oczywiście, należy mieć na uwadze, że tak szybkie i radykalne odchudzanie może osłabiać organizm.

Zielony jęczmień okazuje się być efektywnym suplementem nawet bez stosowania diety. Co prawda, wówczas rezultaty są znacznie gorsze, ale jednak działa.

Zaletą takowego rozwiązania jest również brak jakichkolwiek skutków ubocznych wynikających ze stosowania zielonego jęczmienia. Produkt ten jest w pełni naturalny i może być stosowany niemal przez każdego. Co więcej, zielony jęczmień nie powoduje efektu jojo po odstawieniu preparatu. Efekty stosowania są trwałe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *