produkty na gęste i mocne włosy

5 naturalnych produktów na gęste i mocne włosy!

Gęste i mocne włosy – która z kobiet nie marzy o tym, by mieć takowe? Niemal każda przedstawicielka płci pięknej stara się by jej fryzura wyglądała atrakcyjnie. Nie ma w tym, absolutnie nic dziwnego – włosy to istotny element urody.

Niestety, niezdrowa dieta i zaniedbania w pielęgnacji sprawiają, że kondycja włosów częstokroć pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście, istnieje szereg produktów, których zastosowanie może przywrócić utracony blask i wzmocnić włosy.

Najlepsze produkty na gęste i mocne włosy: TOP 5

Aby wzmocnić i zagęścić włosy możesz sięgnąć po gotowe, komercyjne rozwiązania. Jest jednak jedno małe „ale” – kosmetyki nie są tanie, a i nie zawsze okazują się dostatecznie skuteczne. Alternatywnym rozwiązaniem są domowe, naturalne metody.

„Babcine” receptury nierzadko gwarantują lepsze efekty, aniżeli profesjonalne produkty. Dzisiaj pragniemy przedstawić pięć niezawodnych, naturalnych rozwiązań, które powinna znać każda włosomaniaczka.

Pokrzywa

Pokrzywa to popularny chwast o licznych, dobroczynnych właściwościach. Jej pozytywny wpływ na włosy został opisywany w wielu różnych publikacjach, m.in.:

  • „Pokrzywa na włosy. Jak stosować płukankę, wcierkę i napar z pokrzywy? Przepisy i efekty” – publikacja na ZadbaneWlosy.pl
  • „Pokrzywa zwyczajna” – definicja na Wikipedia.org
  • Bohumir Hlava, Frantisek Stary, Frantisek Pospisil: Rośliny kosmetyczne. Warszawa: Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne

Pokrzywa działa na włosy niezwykle silnie – wspomaga porost włosów oraz odżywia mieszki włosowe. Co więcej, wykazuje działanie przeciwgrzybicze i przeciwłupieżowe. Nie bez powodu znajdziemy ją w wielu różnych produktach na włosy.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy to substancja, która powstaje na skutek fermentacji jabłek. Choć nie jest bogata w witaminy i minerały, to określa się ją mianem „eliksirem młodości”. Wszak, jest źródłem wielu innych, istotnych dla kondycji włosów składników.

Ocet jabłkowy rekomenduje się stosować w celu wzmocnienia włosów. W niektórych źródłach przeczytać można, że działa również stymulująco na porost włosów. Niekiedy wskazuje się również, że jest środkiem ograniczającym nadmierne wypadanie włosów na tle androgenowym.

Uwaga! Na włosy należy stosować roztwór octu jabłkowego.

Olej kokosowy

Tłuszcz kokosowy to cenne źródło średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych oraz wielu innych, istotnych dla zdrowia włosów substancji. Olejowanie olejem kokosowym prowadzi do lepszego odżywienia skóry, odbudowy warstwy ochronnej oraz nawilżenia włosów.

Co istotne, olejowanie włosów przynosi natychmiastowe rezultaty, tj. zaraz po zabiegu olejowanai, możemy podziwić świetne efekty. Włosy można olejować na sucho, mokro oraz mgiełką – zarówno na całej długości, jak i samych końcówkach.

Skrzyp polny

Wpływ skrzypu polnego na włosy jest doceniany przez wielu producentów kosmetyków. Ekstrakt z tej dziko występującej rośliny znajdziemy w wielu szamponach, odżywkach i maskach. Istnieją również tabletki bazujące na właściwościach skrzypu.

Płukankę z suszu ziołowego skrzypu polnego można potraktować jako środek odżywiający, regenerujący, wzmacniający i stymulujący porost nowych włosów. Efektywność tej rośliny stoi na najwyższym poziomie.

Drożdże spożywcze

Drożdże to produkt, który znajdziemy w niemal każdej kuchni. Środek ten bowiem wykorzystujemy przy wypiekach. Jak się okazuje – drożdże znajdują zastosowanie także w kosmetyce.

Maseczka drożdżowa to świetny sposób na wzmocnienie włosów, nawilżenie oraz odżywienie mieszków włosowych. Czy można oczekiwać czegoś więcej?

Do maseczki na bazie drożdży rekomenduje się dodawać: mleko, olejek lniany, oliwę oraz jajka.

Podsumowanie

Istnieje szereg różnych domowych sposobów na wzmocnienie włosów. Pokrzywa, olej kokosowy, ocet jabłkowy, skrzyp polny i drożdże spożywcze to tylko nieliczne z nich. Warto z nich korzystać, gdyż nie dość, że są skuteczne to na dodatek – są naprawdę tanie.

A wy, drogie czytelniczki z których domowych metod na gęste włosy korzystacie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *