detoks

3 sposoby na detoksykację organizmu. Który jest najlepszy?

Siedzący tryb życia w połączeniu z nieregularną, niezdrową dietą może doprowadzić do wystąpienia naprawdę poważnych konsekwencji zdrowotnych. Jedną z powszechnych przypadłości jest zanieczyszczenie organizmu.

Niestety, mało kto realizuje procesy detoksykacyjne. Są one konieczne, aby regularnie pozbywać się zanieczyszczeń i produktów ubocznych przemiany materii.

Jak realizować detoksykację?

Detoksykacja to nic innego jak oczyszczanie organizmu. Ten proces warto realizować cyklicznie – przynajmniej raz na kwartał. Jaką metodę zastosować? Który sposób jest najefektywniejszy? Poniżej przedstawiamy trzy rekomendowane przez nas rozwiązania.

Dieta oczyszczająca

Dieta detoksykacyjna to jadłospis, którego stosowanie nie jest do końca zdrowe dla naszego organizmu, ale pozwala pozbyć się dużej ilości toksyn. Jego stosowanie doprowadza bowiem do osłabienia organizmu (dieta ma charakter głodówkowy). Dieta oczyszczająca opiera się na warzywach, owocach oraz sokach świeżo wyciskanych. Warto stosować zasadotwórcze produkty, co umożliwi dodatkowo odkwaszenie organizmu.

Dieta oczyszczająca wymaga od nas sporych poświęceń i naturalnie – ogromnej dyscypliny. Aby przeprowadzić skuteczny detoks – musimy być zaangażowani i nie ulegać żadnym pokusom. Warto mieć przy tym świadomość, że detoks głodówkowy – może być realizowany tylko i wyłącznie przez osoby cieszące się pełnią zdrowia.

Domowe receptury na detoks

Świetnym sposobem na pozbycie się toksyn z organizmu są również wszelkiego rodzaju domowe receptury. Działanie oczyszczające i odkwaszające mają takie substancje jak:

  • Soda oczyszczona

  • Sok z limonki

  • Ocet jabłkowy

  • Sok z cytryny Niegdyś, gdy wszelkiego rodzaju gotowe rozwiązania nie były tak popularne jak ma to miejsce dzisiaj, detoksykację przeprowadzano tylko i wyłącznie za pomocą powyższych produktów. Należy mieć jednak świadomość, że poziom zanieczyszczenia organizmu przed laty był znacznie mniejszy, na co wpływ ma między innymi metamorfoza prowadzonego stylu życia przez przeciętną jednostkę.

Błonnik witalny

Ostatnimi czasy, bardzo dużą popularnością jeśli chodzi o procesy detoksykacyjne cieszy się błonnik witalny. To rozwiązanie niezwykle wygodne. Jest bowiem dostępne w kapsułkach (np. Fibre Select).

Błonnik witalny to nic innego jak nasiona babki płesznik nasiona babki jajowatej. Skuteczność powyższych substancji jeśli chodzi o oczyszczanie organizmu została potwierdzona wieloma badaniami klinicznymi. Ponadto, błonnik witalny jest efektywnym sposobem wspomagającym procesy odchudzania (pęcznieje w żołądku i ogranicza łaknienie).

Istnieje szereg gotowych suplementów w różnej formie, których skład oparty jest o błonnik witalny. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny preparat, warto zorientować się czy jego skład dostarcza solidną dawkę błonnika witalnego.

Reasumując – detoksykacja to proces, który należy realizować regularnie. Od nas zależy jaką metodę zastosujemy. Każda z powyższych jest skuteczna, różnią się jednak ceną, szybkością działania i wygodą stosowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *